Perde Ve Cam Filmi

Pencerelerinizin açık olması ve güneş ışığının ve esintilerin serbestçe girmesi için ideal olan evde birçok kez vardır. Bununla birlikte, havalar fırtınalı olduğunda, biraz uyumaya çalıştığınızda veya bir miktar mahremiyet istediğinizde sadece birkaç kez, bu pencerelerin hem kapalı hem de kapalı olması gerekir. Bu perdeler, perdeler ve panjurlar, gölgeler ve cam filmi gibi diğer pencere tedavileri, ihtiyacınız olan ışık engelleyici korumayı sağlayabilir. Walmart’ın düşük fiyatları, her gün, her şeyde, evinizdeki her pencereye perdeler veya tedaviler ekleyebilir ve bunu yaparken bankayı kırmazsınız.

Perdeler ve perdeler
Kimse senin evini senin gibi tanıyor, bu yüzden hangi pencere tedavilerinin özel ihtiyaçlarınızı karşılayacağını biliyorsun. Bununla birlikte, her türle ilgili birkaç şeyi bilmek, pencerenizde hangi tedavilerin yükleneceği konusunda doğru karar vermenize yardımcı olabilir.

Perdeler ve örtülerin görünüşte aynı şey olmasına rağmen, kelimeler genellikle birbirinin yerine kullanılır, biraz farklıdır. Perdelik kuzenlerinin aksine, perdeler daha hafif pencere kaplamalarıdır ve genellikle astarsızdır. Bazı perdeler oldukça şeffaftır ve sadece az miktarda dış ışığı bloke eder. Bunlar, meraklı gözlerden uzak mutfaklar veya üst kattaki odalar gibi mekanlar için idealdir. Perdeler hem genişlik hem de uzunluk tarafından satılır ve zeminden tavana kadar çalışabilir, ancak çoğu perde genellikle yalnızca birkaç santim daha uzun ve bunları kullandığınız pencereden daha geniş çalışır.
Perdelik Kumaşlar veya perdeler, perdelerin yapısından daha fazla ağırlığa sahiptir ve çoğu zaman bir iç kaplamaya sahiptir. Ayrıca perdelerin saten ve ipek gibi ince kumaşlarda bulunmasından daha süslü olma eğilimindedirler. Perdeler ayrıca, eklenen ağırlıklarından ötürü yılın daha soğuk mevsimleri boyunca pencerelerin etrafındaki alanları sıcak tutmak için mükemmel bir iş çıkarmaktadır. Perdeler kapladıkları pencerenin büyüklüğü ile ilgili olabilir, ancak bunların çoğu tavandan zemine de uzanmaktadır. Kalınlıkları nedeniyle, perdeler, mahremiyetin istendiği veya renkli malzemenin göze çarptığı yerler için idealdir. Perdeler gibi, perdeler uzunluk ve genişlik ile mevcuttur. Her ikisi için de, perde veya perdelik çubuklar dahil olmak üzere onları asmak için doğru donanıma sahip olmak gerekir.
Panjur ve tonları
Mevcut olan panjurların çoğu, bir dizi kasnak kordonu ve eğme çubuğu ile açtığınız, kapatabileceğiniz, kaldırdığınız ve alçalttığınız yatay jaluzilerdir. Bazıları dikey panjurdur, ancak bunların çoğu pencerelere değil, kapılara açıktır. Pencerenin üst kısmındaki pencere çerçevesine takılan donanımlardan jaluzi asılır ve özellikle pencere için eşik olmaması durumunda, panjurlar ya pencere pervazına ya da hafifçe aşağı asılır. Beyaz, en yaygın renk olmasına rağmen, körlerin hangi renkte olacağını belirlemek için malzemeye bağlıdır. Metal, boyasız ahşap ve bambu jaluziler daha koyu olma eğilimindedir. Birçok panjur ahşaptan yapılmış ve beyaz veya kirli beyaz boyalı, ancak vinil, alüminyum ve hatta kağıt seçeneği de var.genellikle tasarımları üzerlerine boyalı olan jaluziler. Bazı bambu dikey panjurlar çok ince olmasına rağmen, lamel boyutu 1 inç ile 2 1/2 inç arasında değişmektedir.

Renk tonlarını düşündüğünüzde, pencerenin üst kısmındaki bir rulodan asılan eski zaman silindiri stilini düşünebilirsiniz ve ışığın filtrelenip geçmeyeceğine bağlı olarak aşağı veya yukarı çekersiniz. Şimdi, panjurları andıranlar ve sadece gölgenin dibini kaldırarak veya indirerek çalışanlar da dahil olmak üzere çeşitli tiplerde pencere tonları vardır. Körden farklı olarak, tonlar daha fazla renkte gelir, ancak beyaz ve kirli beyazlar hala en yaygın olanıdır. Bunlar ayrıca gölgelerden daha kapalı olduğunda daha az ışığa izin verir. Sahip olduğunuz diğer seçeneklerden bazıları, biraz daha kalın olan ve pencereden soğuğu pencereye girmekten daha iyi olan petek tonlarını içeriyor; roma tonlarıEv sahibine farklı stil seçenekleri sunan kumaş tonlarıdır; ve bambu tonları, doğal bir ahşap görünümü olan ve başka bir stil seçeneği sunan dokuma tonlardır.

Valances
Düz görünümlü bir gölge veya panjur setiyle gitmeye karar verdiyseniz, ancak yine de bazı tasarım öğelerini pencerelerinize eklemek istiyorsanız, valanslar yapmak için ideal seçimdir. Bunlar bir pencerenin tepesinden asılır ve tek başına veya başka bir pencere muamelesi ile birlikte kullanılabilir. Bir valansın en büyük faydalarından biri, perdelerin, panjurların ve gölgelerin asılması için gereken donanımı kapsamasıdır. Bunlar çeşitli renklerde ve tasarımlarda mevcuttur, bu nedenle dekorunuza uyan bir şeyle gitmek isteyeceksiniz.

Cam filmleri
Sadece biraz gizlilik eklemek istiyorsanız veya düşük maliyetli bir pencere tedavisi arıyorsanız, cam filmi probleminizi çözebilir. Cam filmi, başka hiçbir şeye sahip olmayan basit bir opak olabilir ya da tasarım ve renklere eklenebilir. Cam filmi soyulmuş ve çubukludur ve 24 inç genişliğinden 48 inç genişliğe kadar olan yapraklarda satılır. Kapladığınız pencereden daha geniş olan filmi satın aldığınızdan emin olmak istersiniz, ya da pencereleriniz 48 inçten genişse iki veya daha fazla parçayı yan yana uygulayabilirsiniz. Fazlalık bir yardımcı bıçak ile kesilebilir ve gerektiğinde cam filmi çıkarılabilir.

Bir cevap yazın